Jeszcze parę lat dawniej beton kojarzył się nam tylko z wylewami, jakie wykonywane były zazwyczaj przy budowaniu domu.

Nowoczesne pomieszczenia to z reguły bardzo spokojne, stonowane barwy, delikatne wzory i głównie niezmiernie naturalne materiały. Od paru już lat rządzącym w tej dziedzinie jest beton, promowany omal na każdym kroku. Jeszcze kilka lat temu beton kojarzył się nam wyłącznie z wylewkami, jakie wykonywane były przeważnie przy budowaniu domków. Absolutnie nikt nie widział czegoś pięknego w zwykłym, surowym oraz chłodnym tworzywie, a podwórza przed domami wylane tymże towarem, były tylko praktyczne. Z urokiem miały niewiele wspólnego. Współcześnie jest zupełnie inaczej.

Właściwie każdy, kto też dekoruje swój dom szuka elementów wykonanych z betonu, które świetnie pasują do większości pomieszczeń. Pierwsze a także najmocniej popularne były niewątpliwie płyty z betonu. Na starcie kładzione w zwykłych loftowych pokojach, posiadających wygląd techniczny. Obecnie królują też w salonach a także pokojach w których śpimy. Renoma tegoż rozwiązania jest tak duża, iż przygotowane płyty o różnorakiej powierzchni czy też kolorystyce wyszukamy w praktyce w przeważającej większości hurtowni proponujących produkty budowlane. Będziemy mogli niewątpliwie skusić się o samodzielne wykonanie takich płyt, co nie będzie trudne, jednak wymagać będzie od nas nieco precyzji a także przede wszystkim koncepcji. Kolejnym elementem, jaki coraz częściej jest przez nas spotykany w mieszkaniach, są to doniczki z betonu.

Znów należy cofnąć się kilka lat do tyłu, kiedy takie doniczki były montowane jedynie w przestrzeni miejskiej. Ogromne misy wypełnione różnymi kwiatami to obraz, jakowy w pamięci udało się nam zachować z starych rynków różnorakich miasteczek. Dziś takowe rozwiązania przyszły do naszych drzwi i z chęcią wstawimy tego typu duże donice nie tylko na balkonie, niemniej jednak i w pokoju dziennym. To z racji własnego oryginalnego koloru, pomysł na ciekawy element w salonie. W wystroju lokalów częstokroć pojawiają się także lampki betonowe. To kolejny element, jaki dodaje pięknego uroku oraz prawdziwego charakteru wszystkim pomieszczeniom. Lampki biurkowe lub stojące ciężkie lampy bez wątpienia są modą, która to szybko nie przeminie. Właściwie każdy, kto preferuje mieć taki detal oświetleniowy w mieszkaniu, może oczywiście nie tylko zakupić już gotowe rozwiązanie, niemniej jednak zrobić je we własnym zakresie.

W internecie wyszukamy multum instrukcji, jak przygotować konkretne elementy aranżacji wnętrza z betonu. Kupując gotowe wielkie płyty, lampy czy donice powinniśmy liczyć się z tym, iż zapłacić będzie trzeba za nie niemało. Trendy oraz duży popyt na te produkty sprawiają, że fabrykanci dość odważnie podciągają swoje ceny. Wiedzą, że ich unikalny produkt sprzeda się wyjątkowo szybko. Nie ma więc obaw, że wyprodukowane detale będą leżeć miesiącami na regałach w sklepie. Decydując się na rozwiązania wykonane z betonu, warto też poszukać małych, domowych manufaktur. Na pewno tam wyszukamy prawdziwe unikaty, a nie robione na skalę przemysłową dodatki. Te odkupione od kogoś, kto, tworzy je według swojego projektu, będą oczywiście wyjątkowe. Staną się znakomitą ozdobą. Zamierzając użyć beton w mieszkaniu, poszukajmy rozwiązań niepowtarzalnych, które spowodują, iż pomieszczenia będą oryginalne. Pamiętajmy także, ażeby nie przegiąć z tymże materiałem. Dosadne nasycenie elementów z betonu niestety może wywołać rezultat odwrotny od oczekiwanego.

Zobacz więcej: lampy betonowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *