Następne decyzje, które będziemy musieli podjąć, tyczą się kafli łazienkowych.

Kupując całkowicie nowe mieszkanko, decydując się na budowę własnego domu, często nie mamy zielonego pojęcia z ilości decyzji, które będzie trzeba podjąć. Proponowane na rynku obiekty w deweloperskim stanie, to wyłącznie powierzchownie wykończone pokoje, gdzie trzeba jeszcze sporo rzeczy powykańczać. Jednak dopiero lokalu mieszkalnego mamy do czynienia z nieprzerwanym ciągiem decyzyjnym. Jeśli nie mamy wystarczających środków na profesjonalnego architekta, który przygotuje dla nas calusieńkie wyposażenie domu – a tak często jest – to od momentu, kiedy budowa naszego domu wkracza w końcowy etap wykończenia, ukazują się rozmaite pytania. W ogóle nie ma znaczenia, czy wcześniej mieliśmy to przystrzelane, czy posiadamy już jakąś wizję tego, jak powinien prezentować się nasz wymarzony dom.

Już na początku, ekipa wykonująca dla nas wszelkie prace na pewno będzie chciała wiedzieć, czy ściany w naszym domu pokryte mają być klasycznym tynkiem, czy może ma być położona specjalna gładź gipsowa. Wypytywać się nas będą, czy chcemy podwieszane sufity, czy chcemy mieć wyłącznie klasyczny tynk. Przy opcji drugiej pojawia się jedna uwaga – bardzo często występują na sufitach pęknięcia, które są denerwujące w momencie kiedy się na nie patrzy. Sufity podwieszane sprawnie maskują tego typu usterki.

Dalsze problemy będą się nam piętrzyły, gdy będziemy musieli wybrać, czy zamierzamy, aby w salonie były położone płytki, a może deski z egzotycznego drewna. Dla mniej zamożnych są rodzime gatunki drewna, z których nadal najpowszechniejszy jest dąb, lub tradycyjne panele podłogowe. Przy tworzeniu podłogi w domu z drewna, bez względu na to, czy egzotycznego drewna, czy rodzimego, myślę, że dobrze zastosować deski, które posiadają specjalną fugę. Fuga ta ma kształt litery „V”, i poprzez to zarówno podczas lata i w trakcie zimy nie będziemy zauważali jak drewno pracuje. A to, że drewno pracuje zależnie od temperatury otoczenia, wilgotności, to jest czymś normalnym.

Następne decyzje, które będą od nas wymagane, tyczą się kafelek łazienkowych, wykończenie kuchni. Każde nasze pomieszczenie, właściwie każdy fragment naszego domu wiąże się z naszą decyzją. Ale przecież robimy to wszystko tylko dla siebie. Zamierzając, ażeby końcowy wystrój przez długi czas budził ogromny zachwyt, aby zapobiec ewentualnych błędów, dobrze się do tego przyłożyć. Zdecydować się, czy to na wspomnianą fugę na deskach podłogowych, bądź zastosować podwieszane sufity. Są to niewielkie detale, które posiadają ogromny wpływ na to, jak później będą wyglądały nasze ściany albo nasze podłogi w eksploatacji. Wiązać będzie się to natomiast z nieustającymi wizytami w marketach z akcesoriami budowlanymi.

Dzisiaj dostępność oraz duży wybór przeróżnych produktów powoduje, że budowa naszego domu a także jego wykończenie nie jest już tak męczące, jak jakiej trzydzieści lat temu. Prócz tego produkty które można dostać w sklepach są najwyższej jakości, i dzięki temu końcowy efekt zazwyczaj jest niesamowicie zachwycający. Dodatkowo w każdej hurtowni budowlanej mamy możliwość zamówienia aranżacji łazienki, sprawdzenia się jak dany produkt prezentować się będzie dzięki odpowiedniej wizualizacji. Dzięki temu nasz wymarzony dom będzie przepiękny.

Zobacz więcej: sufity napinane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *