Olejowane podłogi stają się coraz bardziej popularne.

Drewniana podłoga to bez wątpienia coś, w co powinno się zainwestować. Drewno absolutnie nigdy nie wychodzi z mody, a ponadto jest niebywale trwałe a także bardzo dobrze wygląda, bez względu na to, w jakiej formie je mamy w swoim domu.
Powracając jednak do podłogi drewnianej, to trzeba rzec, że da się ją zabezpieczyć na różnorakie sposoby. Najbardziej znane jest pokrywanie parkietu drewnianego bądź również drewnianych desek podłogowych lakierem, niemniej jednak można też pokrywać je takim specjalnym olejem. Podłogi olejowane są bardzo popularne, zresztą możemy od razu nabyć już deski podłogowe olejowane. A czym w zasadzie wyróżniają się podłogi olejowane bądź deski olejowane? Otóż, kiedy zastosowany zostanie olej, na powierzchni drewna znikają wszelkie zarysowania, które z czasem po prostu same ulegają zatarciu, a przy poważniejszych uszkodzeniach możliwe jest nawet wykonanie po części renowacji. Drewno olejowane jest zdecydowanie bardziej naturalne w dotyku aniżeli , gdy pokryte jest lakierem, gdyż olej na nim nie tworzy przeźroczystej warstwy, ale wnika do wnętrza drewna.
Wybierając podłogi olejowane, trzeba pamiętać jednakże o tym, że niezbędna będzie częstsza jej renowacja. Prócz tego należy także czyścić ją specjalnymi środkami. Wybór więc zależy od nas samych.

Zobacz: Podłogi olejowane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *