Czym jest dokument RW (LoMag)?


Aplikacja magazynowa (http://www.lomag.pl/LoMagAndroid/) umożliwia zarządzenie obiektami magazynowymi niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy. Jest to prosty sposób na to, aby usprawnić proces zarządzania stanami magazynowymi. Warto podkreślić, że z narzędzia możemy korzystać na dowolnym urządzeniu mobilnym. Dostęp do informacji jest nieograniczony, co stanowi niewątpliwą zaletę. W dzisiejszych czasach to program magazynowy w dużym stopniu odpowiada za efektywność zarządzania przedsiębiorstwem. Bez niego kontrola najważniejszych procesów zachodzących w firmie byłaby trudna i uciążliwa. Za pomocą profesjonalnego oprogramowania możemy również stworzyć pełną dokumentację magazynową.
Dokument RW oznacza Rozchód wewnętrzny. Jest on tworzony w sytuacji, gdy produkt opuszcza magazyn, jednak nie jest on wydawany na zewnątrz np. klientowi. Towar wydawany jest w obrębie przedsiębiorstwa, czyli np. pracownikowi. Wielkim plusem oprogramowania magazynowego jest to, że każdy typ dokumentu tworzy się na podstawie tego samego schematu. Znacząco przyspiesza to wypełnienie formularza.

W pierwszej kolejności uruchamiamy program magazynowy i wskazujemy odpowiedni magazyn z listy dostępnych obiektów. Za pomocą skrótu Shift + F10 wywołujemy okienko tworzenia dokumentu RW. Musimy uzupełnić formularz o niezbędne dane. Wskazujemy kontrahenta, czyli w tym przypadku pracownika, któremu został wydany towar. Możemy wybrać go z listy kontrahentów lub wyszukać ręcznie (wystarczy kliknąć w przycisk […]). Warto wspomnieć, że w ustawieniach programu możemy wyłączyć obsługę kontrahentów, dzięki czemu pole kontrahentów przestanie być wyświetlane podczas tworzenia dokumentu. Wybór jest kwestią indywidualną.

Autor:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *