Dostępność metod jest wielka.

Grupa owadów jakie uwielbiają ulokować się w drewnianych elementach naszego własnego mieszkania jest naprawdę duża. Bardzo często całą winą obciążamy kornika, jednak szkód w meblach, podłogach i więźbach dachowych dokonują również inne insekty, na przykład spuszczel pospolity czy kołatek domowy.
Zwalczanie korników w ogóle nie należy do zadań prostych. Dostępne są jednakże techniki ,które pozwalają na przeprowadzenie odkażenia drewna w skuteczny sposób.
Do takich metod należą dezynsekcje polem elektrycznym, metoda mechaniczna, polegająca na usunięciu uszkodzonej części drewna i zastępowaniu jej zdrową, czy również metoda fizyczna, która wykorzystuje gorące powietrze. Przy tym zwalczanie szkodników w drewnie możemy przeprowadzić z zastosowaniem fumigacji. Polega ona na wtłoczeniu w drewno trującego środka za pomocą pary, gazu lub dymu. Tę metodę używa się także do dezynsekcji budynków, jednak należy pamiętać, że jest to metoda bardzo toksyczna. Kolejnym sposobem na wyzbycie się insektów z drewna jest iniekcja ciśnieniowa. Do zaaplikowania preparatu chemicznego w głąb drewna używa się w niej wysokie ciśnienie.
Rozmaitość metod jest wielka, wiele z nich odznacza się bardzo wysoką skutecznością. Istotne jest, ażeby wyselekcjonować właściwą dla swoich wymagań.

Więcej: Dezynsekcja mikrofalowa Bydgoszcz

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *