Fumigacja to metoda pozwalająca na zwalczanie owadów.

Fumigacja to metoda pozwalająca na zwalczanie owadów ,które gnieżdżą się w drewnie. Fumigacja polega na aplikowaniu w drewno pod wpływem ciśnienia środków chemicznych wykorzystując do tego gaz, dym lub parę.
Sposób ten wymaga, żeby fragment odkażany umiejscowiony był w opakowaniu szczelnym, do którego pod ciśnieniem aplikowany jest środek chemiczny. Tą metodą możemy niszczyć szkodniki w przedmiotach pojedynczych, przykładowo meblach, niemniej jednak możemy ją zastosować również do oczyszczania wszelkich pomieszczeń,  a- pod folią – nawet całe domy.
Na znacznie mniejsza skalę, do likwidowania w wszelkich gospodarstwach much a także komarów, wykorzystywane są elektrofumigatory, niezbyt duże urządzenia emitujące niewielką ilość neutralnych dla człowieka oparów.
Metoda tego typu używana jest z powodzeniem również do dezynfekcji drewnianych opakowań ,które wykorzystywane są w transporcie międzynarodowym, takowych jak drewniane palety oraz skrzynie. Jest to wymagane, ażeby uniknąć rozprzestrzenianiu się wszelkich szkodników..
Dzięki zastosowaniu gazu albo także dymu, preparat chemiczny z łatwością przenika do środka drewna dosłownie wówczas, gdy  jest pokryty lakierem lub farbą.
Fumigacja uważana jest za bardzo skuteczną metodę likwidowania  rozmaitych szkodników drewna. Bardzo ważne jest, iż nie jest ona szkodliwa dla odkażanego materiału.

Autor: Dezynfekcja Bydgoszcz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *