Jakie zatem są skuteczne metody zwalczania korników?

Dla porządku musimy doprecyzować, że kornik, który z reguły jest obarczany winą za spustoszenie poczynione w drewnianych meblach bądź podłodze, jest zazwyczaj niewinny. Winnymi odpowiedzialnymi za widoczne w drewnie dziurki i ubytki są najczęściej kołatki oraz spuszczele, częstokroć mylone z kornikami. Jakie zatem są skuteczne sposoby zwalczania korników w mieszkaniu (tzn. tych niby-korników)?

Zacząć można od tych najprostszych, domowych metod i  potraktować korniki terpentyną, którą przy użyciu strzykawki aplikuje się do dziurek. Jeśli natomiast korniki zdążyły już zaatakować większy obszar, sięgnąć należy po profesjonalne biobójcze środki lub zaczerpnąć pomocy fachowców, którzy stosują bardziej zaawansowane metody zwalczania szkodników w naszym mieszkaniu. Na przykład może to być wykorzystanie urządzeń mikrofalowych ,które potrafią nagrzać drewno do temp. powyżej 55 stopni Celsjusza, w której to korniki giną.
Kolejną niestety wysoce toksyczną metodą na walkę z kornikami jest tak zwane gazowanie drewna, inaczej mówiąc fumigacja drewna. Zabieg tego typu musi zostać poprzedzony dokładnym uszczelnieniem obiektu poddawanego fumigacji, a pełne jego wykonanie zajmuje zazwyczaj okres od półtora do 2 tygodni (10 – 14 dni).

Autor: Metody zwalczania korników w domu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *