Odpowiedź na to pytanie jest prosta.

Wielu ludzi rozmyśla co będzie dobrą alternatywą do pokrycia dachu zamiast tradycyjnej dachówki ceramicznej albo betonowej. Ceramiczne dachówki charakteryzują się dość wysokimi kosztami wykonania i bardzo trudnym montażem. Co więc nada się jako tani zamiennik, a do tego łatwy przy samodzielnym montażu? Odpowiedź jest prosta: blachodachówka.

Ten rodzaj ostatecznego krycia dachu jest stosowany też z dachowymi membranami, które dodatkowo chronią całą przestrzeń pod blachą a także umożliwiają właściwą wentylację obszaru  dachowego od samego okapu, tuż po sam szczyt. Blachodachówka posiada to do siebie, że jest niewyobrażalnie łatwą w wykonaniu, transporcie i montażu formą dachowego pokrycia. Używa się jej zazwyczaj do ochrony przemysłowej zabudowy, obiektów użytkowych, rozmaitych altanek, czyli tam, gdzie najważniejszy jest głównie ekonomiczny materiał, który spełnia swoją własną rolę w niskiej cenie.

Podczas montowania blachodachówki używamy farmerskich wkrętów by solidnie przykręcić pokrycie do łat oraz kontrłat dachu. Ponadto do tego rodzaju dachowego krycia możemy bez problemu zastosować znaczną większość akcesoriów dachowych oferowanych poprzez bardzo dużo spółek produkujących kratki okapowe, kominki, snowstoppery itp.

Autor: Sprawdzona blachodachówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *