Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków w szkole jest niezbędne w przypadku kiedy pociecha ma jechać na jakąś szkolną wycieczkę.

Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że ubezpieczenie dziecka w szkole oraz ubezpieczenie pociechy w przedszkolu nie jest konieczne. Częstokroć opiekunowie nie główkują nad tą sprawą i po prostu w raz z zaczęciem się roku przedszkolnego czy szkolnego płacą za ubezpieczenie takie, z jakim jest powiązana szkoła dziecka. Jednak jeśli rodzic znajdzie lepszą propozycję u jakiejś innej konkurencyjnej firmy bez wątpienia może ubezpieczyć własne dziecko akurat w takiej firmie. Ponieważ ten wybór należy całkowicie do rodzica malucha.

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków w szkole jest niezbędne w przypadku gdy dziecko ma wybrać się na wyjazd szkolny, wtedy takie ubezpieczenie jest niezbędne. Osoby, chcące wszelkie osobiste wydatki odpowiednio kontrolować mogą oczywiście swoje dziecko ubezpieczyć w prywatnej firmie ubezpieczeniowej. Niestety szkoły bardzo często posiadają mało opłacalne umowy z ubezpieczalniami. Stawki za 1 % uszkodzenia ciała są niezwykle maleńkie. W wiejskich rejonach cena za roczne ubezpieczenie to jest około 50 pln. Gdzie w sieci internet u prywatnych firm możemy znaleźć niższe oferty przykładowo za 34 zł. 1 procent w wypadku takiej propozycji to sto dwadzieścia złotych. W szkole za 1 procent możemy zdobyć o wiele mniej.

Warto nie płacić ślepo za to, co każą nam w placówkach szkolno-edukacyjnych, a zorientować się jaka jest propozycja tej ubezpieczalni. Nie polecałbym jednakże nie kupowania takiego ubezpieczenia w ogóle. Nie jest to wówczas w ogóle oszczędność a wyłącznie bezmyślność. W momencie kiedy nasze dziecko jest w wieku młodzieńczym – ok. Jednakże kiedy uczęszcza do klas jeden-sześć takie ubezpieczenie to podstawa. Maluchy w tym wieku są tak ruchliwe a także nie rozważne, że o wypadek nie trudno.

Zobacz: ubezpieczenie dziecka w szkole

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *