Wszyscy moi przyjaciele kupili śmietniki do segregacji EKO.

Uwielbiam ekologię a także troszczę się o naszą znakomitą planetę tak jak tylko potrafię. Robię rzeczywiście wszystko co mogę, by uratować naszą planetę przed zniszczeniem. Absolutnie nie zawsze jest to łatwe, bo niestety większość osób nie podziela mojej pasji i wyrzucają śmieci tam gdzie się tylko da, niemniej jednak za to udało mi się już nawrócić parę osób.

Nasi przyjaciele kupili śmietniki do segregacji EKO, za sprawą czego już jestem dużo spokojniejsza o losy ziemi. Tego typu modułowe śmietniki do śmieci są niezwykle interesującą opcją, ponieważ już od są dokładnie podzielone na szkło, metal, plastik, papier oraz odpady bio, poprzez co wystarczy 1 kos, a nie aż cztery. Oprócz tego w momencie kiedy odważamy się na zakup tego typu śmietnika, dostajemy z zestawie zapas worków foliowych w rozmaitych barwach, poprzez co nie ma najmniejszej opcji, żeby wyrzucać cokolwiek do nieodpowiedniego śmietnika. Dla mnie metalowe pojemniki do segregowania są genialne, bo dzięki materiałowi, z którego są zrobione, starczą nam na wiele dłużej, a to bardzo istotne, ażeby nie wytworzyć więcej śmieci poprzez samo kupowanie złego kosza na śmieci. To brzmi ciut głupio, ale rzeczywiście przeważnie się zdarza.

Ludzie częstokroć nabywają mało kosztowne, plastikowe kosze uważając, że to tylko zwykły pojemnik, w którym będą składować odpadki, więc nic ważnego. Niestety po paru latach taki śmietnik nie nadaje się do niczego, ponieważ albo pęka, albo gnije od wewnątrz… Wtedy należy go wyrzucić a także zakupić nowy, przez co produkuje się jeszcze więcej śmieci. Wszyscy wiedzą, że bardzo duża produkcja odpadków jest problemem ludzkości, zatem musimy ją zmniejszyć, a nie nabywać tanie kosze, żeby dodatkowo ją zwiększać. Dlatego metalowe kubły do segregowania są najlepsze. Są wykonane z metalu, więc nie będą gnić i jest raczej niezbyt duże prawdopodobieństwo, że będą pękać. Z całą pewnością nie stanie się to jak je upuścimy na podłogę albo uderzymy czymś w nie. Metal jest zwyczajnie twardy i nie ma nawet możliwości, żeby go połamać jak plastik. A dodatkowo takie śmietniki do segregacji EKO sprawiają, że śmieci mniej śmierdzą. Poprzez to, że są z metalu, nieprzyjemny zapach nie ma możliwości przeniknąć przez ich ścianki i poprzez to wszelkie nieprzyjemnie zapachy są w środku. Ma to ogromne znaczenie, jeśli wytwarzamy bardzo dużo śmieci bio. Ja produkuję ich sporo i jestem dumna z siebie, ponieważ to ten mało szkodliwy typ śmieci.

Jak patrzę na nasze śmietniki modułowe, to widzę wielką kupkę w koszu z bio, a bardzo małą w tej co znajdują się plastiki. Bardzo mnie to cieszy, bo to właśnie plastik jest najgorszym wrogiem planety Ziemi. Rozkłada się bardzo długo, a jego palenie w spalarniach odpadków sprawia, że do naszej atmosfery dostają się szkodliwe gazy, które zabijają Ziemię. Poprzez to właśnie już wolę wygenerować całą górę śmieci bio, niż jedną plastikową butelkę. Jednakowego zachowania nauczyłam wszystkich moich znajomych, którzy aktualnie segregują śmieci jak szaleni. Jeszcze tylko muszę ich przekonać do zakupu paneli słonecznych na dachach ich mieszkań i wszystko będzie znakomite. No, niemniej jednak na dobry początek śmietniki do segregowania bio nie są złe.

Zobacz: metalowe pojemniki do segregacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *