Zdrada małżeńska, rozdzielenie majątku czy adwokat.

Rozwód rodziców to zawsze niełatwy moment dla dzieci. Dziecko nie rozumie, dlaczego tak właściwie rodzice- się nie kochają i walczą między sobą. Te wszelkie porady prawne, gwar wokół niego, to wszystko je bardzo przeraża. Ono chciałoby, by było jak dawniej, kiedy całą rodziną spędzaliście mnóstwo czasu. Zdrada, majątek czy adwokat, to pojęcia dla niego całkiem obce. Ponadto, w momencie gdy kłócą się między sobą i lekceważą je- takie dziecko myśli, że to pewnie jego wina.

 

Zazwyczaj do głowy przychodzą mu rozmaite metody, ażeby tylko pogodzić swoich rodziców. Rozrabia i przynosi ze szkoły złe stopnie, bo jest pewien, że takim sposobem pogodzi rodziców. W momencie kiedy jego wszelkie wysiłki nie przynoszą żadnych efektów, czuje ogromne rozczarowanie. Buntuje się przeciwko wyprowadzce taty z domu czy jest nieszczęśliwe w momencie gdy raz spędza weekend u mamy raz u ojca. Sytuacja dodatkowo robi się bardziej skomplikowana, gdy jego rodzice walczą o uzyskanie praw do dziecka.

 

Prawo rodzinne zazwyczaj powierza opiekę nad dzieckiem mamie. Tak już się przyjęło, że to ona dużo lepiej zadba o dobro dziecka. Ojcu jednak zostają wizyty u swojego dziecka, w z góry narzucone dni. Niestety, w momencie kiedy rodzice się rozwodzą, cierpi na tym niewinne dziecko. Przede wszystkim od rodziców zależne jest to, czy ich dziecko zaakceptuje tę nową sytuację. Żeby było mu choć trochę lżej- musi czuć miłość obojga opiekunów.

Więcej: adwokaci oława

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *