Ekran projekcyjny zbudowany jest ze specjalnie przygotowanej tkaniny.

Jeśli zależy Ci bardzo na profesjonalnej jakości obrazu, niewątpliwie nie raz rzuciły Ci się w oczy projektory. Jeśli chodzi o wyświetlanie obrazu na tapecie lub ścianie znacznie obniży to jakoś obrazu, który został wyświetlony.

Taki ekran posiada wyjątkowe cechy fizyczne, oczywiście których nie posiada tapeta albo ściana. Taki ekran zbudowany jest ze specjalnie przygotowanej tkaniny, która ma konkretną strukturę. To właśnie ta struktura skupia światło lamp a także wyświetla nam obraz bez najmniejszych strat jeśli chodzi o jakość obrazu. Wracając jeszcze do tapety i ściany – światło, które pada na nią nie jest właściwie odbijane od niej i to stwarza olbrzymie straty jakości. A dodatkowo nie w każdej sytuacji wszakże posiadamy ścianę czy tapetę w kolorze białym, posiadając tapetę czy ścianę innego koloru będziemy niestety widzieć całkowicie inne kolory niż kolory oryginalne na filmie czy jakimś obrazku.

Jeśli rozchodzi się o rozdzielczość jest ona w zasadzie dobierana poprzez rozdzielczość określonego modelu projektora. Są również projektory mobilne. Można ich używać prawie w każdym pomieszczeniu. Tego typu ekrany są głównie rozwiązaniem dla kogoś, kto częstokroć gdzieś jeździ i jego praca głównie polega na różnych prezentacjach. Dlatego nie trzeba się już o nic martwić, iż w firmie bądź jakiejś sali nie będzie ekranu, na którym moglibyśmy wyświetlać swoją prezentację z projektora i zachować odpowiednią jakość wyświetlanego obrazu.

Takie ekrany mobilne mogą zastąpić ekrany zwijane. Są one bardziej praktyczniejsze z racji tego, że można je w każde dowolne miejsce zabrać a ich rozłożenie i złożenie trwa kilka sekund. Nie musimy mieć jakichkolwiek kwalifikacji inżyniera ażeby poradzić sobie z tego typu ekranem. Ekrany mobilne mogą znaleźć własne zastosowanie w dużych firmach (korporacjach). Najczęściej są organizowane kursy lub jakieś prezentacje multimedialne.

Jeżeli chodzi o jakość takiego wyświetlanego obrazu dzięki odpowiedniej tkaninie, która koncentruje światło lamp nie zaprzepaścimy jakości obrazu. Ramowe ekrany zapewniają najlepsze położenie bez najmniejszych zakłóceń. Stwarza to bezzakłóceniową projekcję. Za sprawą czarnej ramy, na którą jest naciągnięte płótno otrzymać możemy perfekcyjny kontrast. Jeśli chcemy skorzystać z rozwiązania trwałego znakomitą opcją jest ekran stacjonarny. Został on właśnie stworzony z myślą o stałych instalacjach tego typu ekranu. Będziemy mogli zamontować go na ścianie albo do sufitu. Sprawdzi się równo bardzo dobrze w niewątpliwie każdym sektorze. Musimy jednakże podjąć konkretną decyzję co do modelu tego typu ekranu. Zależy to głównie od ilości miejsca jaką posiadamy oraz od danego pomieszczenia.

Jeżeli nie potrafimy się zdecydować czy ekran ten będzie zamontowany na ścianie czy do sufitu na szczęście są również ekrany uniwersalne, które pasują tak samo na ścianę a także do sufitu. Poprzez taki ekran można czuć się jak w prawdziwym kinie, wielki ekran, wystrój który sami możemy przyrządzić a dodatkowo dobre przekąski niewątpliwie wprowadzą nas w filmowy nastrój. Bez problemu możemy zapraszać naszych znajomych na maratony filmowe bądź na oglądanie ulubionego serialu. Z pewnością będziemy mogli to także wykorzystać do gier przy męskich wieczorach.

Więcej: ekrany rozwijane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *