Jedną z obecnych innowacji jest niewątpliwie bitcoin.

Żyjemy w dobie, w której posiadamy różnorodne wynalazki i innowacje. Jeśliby powiedzieć komukolwiek 100 lat temu, że będzie mógł widzieć w kamerze drugą osobę a także rozmawiać sobie z nią, chwyciłby się za głowę. Całkiem prawdopodobne, że taki rozwój technologiczny jaki aktualnie można zaobserwować, niestety już nigdy nie będzie miał miejsca.
Cały świat globalnej sieci i jej wszystkich zakamarków jest fascynujący. Jedną z dzisiejszych innowacji jest bez wątpienia bitcoin, a więc internetowa waluta. Waluta tego typu jest nieograniczona a także dostępna absolutnie wszędzie tam, gdzie jest sieć. Waluta ta pozwala na ominięcie wszelkich banków oraz pośredników, a zatem wszelkiej prowizji i różnych ograniczeń. Mówiąc w skrócie, walutę którą jest bitcoin mamy możliwość wysyłać gdzie tylko chcemy.
Warto zwrócić uwagę na to, że przy przestrzeganiu podstawowych środków bezpieczeństwa, nasze bitcoiny pod żadnym pozorem nie mogą zostać skonfiskowane poprzez jakiekolwiek instytucje. Mówimy tu przykładowo o komorniku, banku, a nawet byłemu mężowi czy żonie podczas podziału majątku.
Bardzo ciekawe jest to, iż bitcoin jest odporny na inflację. A to dlatego, że bitcoinów powstać może 21 milionów.
Nie sposób nie wspomnieć o zupełnej anonimowości podczas wszelkich transakcji. Adres tej waluty nie jest jawny oraz możemy sobie go zmienić z każdym przelewem. Prócz tego nie ma takiej, aby konto nasze zostało zablokowane, dlatego że system tego typu walut działa w sieci 2p2, w którym to nie ma oczywiście właściciela. Już na sam koniec powinno się dodać o całkowitym braku jakiejkolwiek biurokracji, co jest niewątpliwie dodatkową zaletą. Po prostu tworzy się konto i nic więcej, a nie biega się od urzędu do urzędu, by tylko podpisać papierek.
To wszystko powoduje, że waluta tego typu jest przyszłością oraz bardzo dużo osób powoli zaczyna się tym interesować, a a zatem użytkować z wspaniałych usług tegoż innowacyjnego systemu.

Źródło: outbitcoin.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *