Psy te mają w sobie niezwykłe pokłady empatii i ciepła

Szwajcarski Pies Pasterski to prawdopodobnie wciąż trochę mało popularna rasa psów. Ci natomiast, którzy świetnie ją znają, zapewniają, iż te psy posiadają w sobie nadzwyczajne pokłady ciepła i czułości. I pomimo, iż są naprawdę duże, tak jak mówi ich nazwa, nie należą do ras groźnych.
Są elegancko umaszczone, masywne i rzeczywiście zdumiewające. I to właściwie już od wczesnych chwil życia. Jeśli ciekawi nas Duży Szwajcarski Pies Pasterski szczeniaki, szczeniaczki od razu uzmysłowią nam, na jakiego towarzysza jesteśmy wstanie trafić, czy też jakiego możemy wyhodować. Albowiem powinno się w tym miejscu zaznaczyć, iż psy te są również bardzo charakterne. Ale wyłącznie wówczas, gdy od dzieciństwa niedobrze je traktujemy. Jeżeli jako szczeniaki obdarowywane są miłością, stają się niezwykłymi kompanami. Nie są złośliwe, ale przyjazne. Nie preferują również samotności. Za to kochają spędzać czas ze swoimi właścicielami, do których prędko się przyzwyczajają. Wszystko to powoduje, że taki psiak doskonale przeznaczony jest dla tych rodzin, które chcą mieć w nim swojego przyjaciela, czyli tam, gdzie będą w charakterze domowych psów. Choć podwórko czy ogródek im odpowiadają.

W którym miejscu odszukać psa czystej krwi owej rasy? Jeśli rzeczywiście ciekawi nas Pies Pasterski, hodowla certyfikowana zdaje się być dla nas najlepszym rozwiązaniem. Pamiętajmy, iż na pewno za psa rasowego należy zapłacić znacznie więcej, a kupowanie z miejsc, które są nielegalne tylko szkodzi czworonogom. Wspierajmy hodowle, które odpowiednio troszczą się o czystość ras na co dzień.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *