Uszkodzenia opon

Uszkodzenia opon jest dość łatwo jest je łatać – na pewno z pomocąodpowiedniego sprzętu. Owszem, są i tacy, którzy za każdym razem preferują nabyć nowiuteńką oponę (lub i zestaw, jeżeli już były zniszczone), niemniej jednak osoby spoglądający na życie budżetowo niechybnie skierują się do zakładu wulkanizacji, by taką rozerwaną oponę załatać.
Trzeba dodatkowo zwrócić uwagę, że wcale nie trzeba dużo, by oponę uszkodzić nawet podczas normalnej wyprawy po mieście i niekoniecznie zależne jest to od spostrzegawczości kierowcy. Wystarczy banalny przypadek, najechanie na dowolny nieoszlifowany kamyk, okruchy stłuczonej butelki szklanej, albo też np nieostrożne przetarcie się oponą o krawężnik w czasie wymijania innego pojazdu.
Po co zatem kupować nowiuteńka oponę, skoro istnieje warsztat wulkanizacji i możezreperować nam uszkodzoną? Bez wątpienia, wszystko zależne jest od typu szkody. O ile jest ono niewielkie na niewielkiej powierzchni, to zwykle wystarczy tak zwana wulkanizacja na zimno, którą oferuje zdecydowana większość, nawet niewielkich warsztatów.
O ile jednak opona jest coraz bardziej rozszarpana,uszkodzona albo nacięta na większej powierzchni, to niezbędna już będzie wulkanizacja na gorąco. Bywa to rozwiązanie korzystniejsze z technicznego punktu widzenia, znacznie bardziej stabilne wytrzymałościowo, ale również mające wyższą cenę a także w mniejszości wypadków zapewniane.

Może być także tak, że opona

kompletnie nie nadaje się do zreperowania, w ten czas pozostaje marketing opon wcześniej używanych proponowanych poprzez warsztat sprzedaż opon używanych białystok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *