W ostatnich dwudziestu latach przeżyliśmy istną rewolucję sieciową.

W ostatnich dwudziestu latach doświadczyliśmy istną rewolucję internetową. Od okresów, kiedy niemal nikt nie posiadał peceta w domu, do momentu, gdy większych albo przynajmniej znaczna część swej aktywności przeprowadza się w necie.

Robimy w nim coraz więcej – zakupy ubrań, jeszcze częściej żywności, urządzeń, kremów, perfum, przedsprzedaże kuponów na różne wydarzenia, lub zajmowanie noclegu. Dziś wszelka rozliczająca się firma musi mieć witrynę internetową oraz konto na FB w przeciwnym razie uchodzi za fałszywą. Zawarło to do tego, że istnieją już miliardy witryn internetowych, lecz wiele z nich niefortunnie jest już przestarzałych i nie każda naprawdę wspomaga w odnalezieniu informacji, dlaczego w zaplanowaniu powrotnym miałaby działać. Czym więc powinna charakteryzować się dobrze napisana strona internetowa?

Pewnym z istotniejszych czynników, które należałoby tu zawrzeć jest dostępny oraz czytelny system. Cóż nam chociażby z najładniejszej strony, jeśli ciężko odszukać jakieś dane? W dodatku nieprzejrzysty układ strony działa odpychająco i powstrzymuje do zatrzymania się na witrynie na dłużej.

Warto wybrać prostą barwę, nie używać zbytnio wielu dodatkowych akcentów kolorystycznych, nie wkładać zbytnio wiele zdjęć ani filmików.

Dobrą praktyką jest zadbanie o przejrzyste menu, tak by zainteresowani tematem potrafili się na niej odszukać. Całość taki układ będzie wyglądał wyjątkowo profesjonalnie, na czym szczególnie winno nam zależeć, wszak witryna internetowa jest wizytówką naszej marki – jeżeli wydaje się wrażenie, toż co klienci pomyślą o naszej marce? Czy w ogóle zamarzą się z firmą skontaktować. Kolejna ciekawą praktyką jest nie używanie technik flash ani zbytnio dużo animacji.

Potrzebujemy dbać, aby strona funkcjonowała błyskawicznie oraz płynie, nie atakowała wizytora wyskakującymi okienkami, lub innymi rozpraszaczami. Responsywne strony internetowe są czymkolwiek, co odwiedzający wysoko oceniają, jeżeli własna strona zacznie mulić nie będzie napawała się licznymi wizytacjami, nawet pomimo ciekawej treści. W tymże kierunku, prócz zadania o kod rozglądnijmy się za dobrym i responsywnym serwerem, bo chociażby dobry kod, na wolnym połączeniu będzie działał źle.

Ale zanim wstawimy tam nasza stronę, należałoby jeszcze raz przyjrzeć się ku jej z bliska – jakie uczucie na mnie budzi? Czy potrzebowałbym ją odwiedzić? Lub jej posiadacz stwarza wrażenie specjalisty, czy może właściwie człowieka chaosu? Czy działa szybko oraz responsywnie? Dobrą praktyką jest nie jedynie składanie się na swoich doświadczeniach, lecz także pytanie o zdanie pozostałych, doświadczonych odbiorców netu. Jeśli i oni podzielą własne pozytywne zdanie umieśćmy ja na hostingu, zadbajmy o dobrą domenę, dopilnujmy o jej wypozycjonowanie i cieszmy się dodatkową formą promocji dla naszej działalności. Efekty przyjdą szybko samoczynnie, być może atrakcyjne. Koszt takiej czynności winien być mały.

Zobacz: Responsywne strony internetowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *