Jak troszczyć się o nasze zęby codziennie?

Zdrowe, śnieżnobiałe zęby były oznaką zdrowia i urody od dawna. Dawniej potrafili się nimi poszczycić tylko niektórzy. Nawet znana z cudownego wyglądu cesarzowa Sisi nie chciała pokazywać własnego, podobno nie bardzo olśniewającego, uśmiechu. Na szczęście dzisiejsza stomatologia przynosi szansę na doskonałe zęby praktycznie każdemu z nas…
Jak troszczyć się o swoje uzębienie każdego dnia?
Wiele osób nie wie, jak istotny jest zdrowy oraz odpowiedni sposób odżywiania się. Musimy zatroszczyć się o to, żeby spożyć odpowiednią ilość wapnia. Niestety najświeższe badania dowodzą, że polski naród zjada codziennie wyraźnie zbyt mało wapnia wraz z pożywieniem, w związku z tym niezbędne jest dostarczanie odpowiednich suplementów diety.
Zazwyczaj mamy także niewłaściwe nawyki pielęgnacyjne…  Chociażby małe dzieci zdają sobie sprawę z tego, iż zęby należy myć systematycznie. Wszystkie zaniedbania w tej sferze doprowadzają do poważnych kłopotów z uzębieniem i buzią.
Zawodowcy zalecają mycie zębów trzy razy na dzień. Po podstawowych posiłkach, czyli po śniadaniu, obiedzie oraz kolacji. Wprawdzie nie należy czyścić zębów bezpośrednio po jedzeniu.
Czyszcząc zęby wprost po posiłku możemy sobie niezwykle zaszkodzić, zetrzeć szkliwo, które w następstwie działania kwasów wydzielających się podczas spożywania posiłku robi się o wiele bardziej miękkie. Najkorzystniej zaczekać od 30 minut do 60. Dzięki temu kwasy w ustach zostaną zneutralizowane, a zęby mają chwilę na ponowne zmineralizowanie się.
Wielce znaczący jest również dobór właściwej szczoteczki do zębów.  Nie może ona być za bardzo twarda. Zęby szczotkujmy kolistymi, delikatnymi ruchami. Dzięki temu starannie umyjemy zęby, a przy tym nie uszkodzimy dziąseł. Po każdym posiłku stosujmy dentystyczną nić. Za pomocą tego usuniemy wszelkie resztki jedzenia, które pozostają w przestrzeniach między zębowych.
Leczenie oraz kontrola
Bardzo istotne są także regularne kontrole w gabinecie stomatologicznym. Pojawiajmy się tam chociaż raz na pół roku. Przez to w razie potrzeby, stomatolog szybko zdoła wszcząć odpowiedni zabieg. A my uciekniemy od poważnych problemów, np. kanałowego leczenia, które nie wydaje się być przyjemne dla pacjenta ani niestety niedrogie…
Śnieżnobiałe zęby na wyciągnięcie naszej ręki
Dzisiejsza estetyczna stomatologia gwarantuje nam mnóstwo opcji. Bez problemu możemy rozjaśnić swoje zęby, ale pamiętajmy, żeby uczynić to bezpieczną metodą, najlepiej pod okiem eksperta, a nie metodami wyszukanymi w necie. Te ostatnie są w stanie nam bardziej zaszkodzić niż wspomóc, na przykład mogą osłabić szkliwo.
Zbyt częste wybielanie może spowodować nadwrażliwość zębów. Toteż przed każdym zabiegiem należy skonsultować się z poleconym i godnym zaufania stomatologiem. On najwłaściwiej poradzi nam, którym zabiegom powinniśmy się poddać.

Podsumowując ślicznymi zębami są wstanie radować się wszyscy. Wystarczy profilaktyka oraz staranna pielęgnacja.

Źródło: licówki Gliwice