Najczęstszym przypadkiem udania się do instytucji Sądu są obietnice spadkowe.

Chociaż wydaje się nam na co dzień, że nie mamy styczności z prawem (prywatnie jako pojedyncze osoby) to jednak w bardzo wielu sytuacjach może wyjść na jaw, iż jest zupełnie na odwrót. Poniżej jest lista najczęściej spotykanych zdarzeń, w których możemy nieoczekiwanie potrzebować pomocy osoby znającej się na prawie:

1. spadek, podział majątku, dział spadku
Najczęściej spotykanym przypadkiem udania się do instytucji Sądu osoby cywilnej, jaka nigdy wcześniej nie miała do czynienia z instytucjami prawa, są zapewnienia spadkowe, które należy dostarczyć w przypadku starania się o spadek albo jeśli jest się wezwanym do złożenia zeznań w charakterze świadka. W przypadku, kiedy toczymy spór o podzielenie majątku, zdecydowanie przyda się nam kancelaria prawna poznań. Co więcej, jeśli zrobimy go pełnomocnikiem w naszej sprawie, uzupełni w naszym imieniu wszystkie niezbędne pisma i będzie reprezentował nasze interesy przed sądem.

2. próba dochodzenia odszkodowania przed sądem
Prawnik może nam się przydać również w zwykłej, sytuacji życiowej, w jakiej albo przydarzył się tobie wypadek na drodze, albo też poślizgnęliśmy się na oblodzonych schodach, lub jeśli sąsiadka zalała tobie łazienkę a towarzystwo ubezpieczeniowe nie chce wypłacić tobie funduszy obejmujących odszkodowanie.

3. przygotowywanie aktu notarialnego
Nie każda sytuacja musi się jednak kończyć w sądzie. Kancelaria prawna to również miejsce, w jakim jest możliwość przy obecności notariusza wykonać akt notarialny – czy to będzie testament, czy może spisanie domu na własne potomstwo. Jak się zatem okazuje na tych kilku zwykłych przykładach, wcale nie tak rzadko w zwyczajnym, cywilnym życiu będziemy mogli spotkać się z prawem. Należy w takim przypadku posiadać kogoś, kto będzie sprawnie reprezentował nasze sprawy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *