Podłogi to najmocniej narażone na zużycie się obszary.

Beton jest to materiał mocny oraz nie ulegający niszczeniu się. Podłogi to najmocniej narażone na zniszczenie miejsca, które po kilku czy też parunastu latach wymagają odnowy. Polerowany beton, to posadzka która poddawana jest specjalnej obróbce polerowanie podłogi jak również chemicznej – impregnacja. Odpowiednio wyszkolona ekipa pracowników, w czasie 8 – 12 godzin może wyczyścić do 100m2 posadzki. Po zakonserwowaniu podłogi, nie są wykonywane już jakiekolwiek zabiegi, co nie sprawia absolutnie żadnych opóźnień jeśli chodzi o używanie podłogi. Zamiast szarego, matowego oraz nieczystego betonu, posiadamy urokliwy oraz świecący, zachwycający beton polerowany. Zarówno polerowanie jak również impregnacja posiadają bardzo mały wyznacznik szkodliwości dla środowiska.

Posadzka polerowana to nie tylko urok, lecz też oszczędność. Beton polerowany jest wyjątkowo łatwy do utrzymywania porządku, odbija światło, co powoduje możliwość wyłączenia jakiejś ilości świateł w pokoju. Beton ten nie niszczy się, ani nie pęka. Jest posadzką stabilną, gdyż nie jest w ogóle śliski.

Optycznie może nawet sprawiać wrażenie odwrotne, przez połysk a także efekt tafli wody. Beton polerowany nie nadaje się jednak w każdym pomieszczeniu. Polerowanie betonu zarówno w wypadku, gdzie ma miejsce agresja syntetyczna, jak również polerowanie o bardzo niskiej klasie betonu nie zda niestety egzaminu. Polerowany beton na nasze nieszczęście również niszczeje.

Zobacz: szlifowanie betonu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *