Przy ocenie potencjału strony należy być niezwykle przewidującym.

Zapewne każdy udzielający się w internetowej branży, i wielu ludzi spoza niej, słyszało o wielkich wycenach poniektórych stron internetowych. Niektóre z nich sprzedawane są za miliony. Jak określić cenę witryny www oraz dobrze na tym zarobić? Nie jest to jednoznaczne i proste.

 

Na początku należy podzielić wycenianie stron www na dwie rzeczy: jest to wartość strony. Można sprzedać samą tylko domenę, to znaczy adres witryny, lub kompletny a także w pełni działający już serwis czy blog. I nie jest to oczywiste, że więcej pieniędzy zarobimy na gotowej stronie, ponieważ zdarza się, że sam dobry adres wart jest dużo więcej. Jakie to adresy? Najcenniejsze są oczywiście wyrazy, jakie właściwie same się pozycjonują. Sklep zajmujący się sprzedażą obuwia z adresem buty.pl z pewnością posiada dużo większe szanse na osiągnięcie sukcesu aniżeli zupełnie nowa, nikomu nieznana nazwa. Dokładnie tak samo będzie z biżuterią czy innymi branżami. Nierzadko słowo nie musi pochodzić nawet z języka polskiego.

 

Dokonując rezerwacji na zawierającą nazwę spółki, jaka możliwe, że za niedługo będzie funkcjonować na terenie Polski również może być dobrym pomysłem. Wycenianiem gotowych serwisów www trudnią się natomiast profesjonaliści, ponieważ tutaj trzeba zauważyć nie tylko to jaki potencjalny dochód pieniędzy generuje konkretna strona, lecz również – a może przede wszystkim – jakie ma możliwości. Przy jego ocenie trzeba być przede wszystkim niezwykle przewidującym oraz posiadać dostęp do wielu analiz, jakie wykonują eksperci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *