Rok akademicki – w jaki sposób zaplanować sobie czas?

Rok akademicki – w jaki sposób zaplanować swój cenny czas

Niemalże każdy student miał sytuacje, kiedy zaczęło mu brakować wystarczającej ilości czasu, a kolokwium już się zbliżało. Niestety bardzo wielu studentów zmaga się z prokrastynacją i nie bardzo wiedzą co powinni z tym zrobić. Na całe szczęście istnieje rozwiązanie, jest ono wyjątkowo proste, niemniej jednak mało kto posiada chęci z niego korzystać. Mowa tutaj o rzeczy zwanej planner.

Akademicki planner 2020/21

Rozplanowywanie sobie dnia na kartce papieru często wydaje się mało fajnym rozwiązaniem, wizja przesiadywania przed zeszytem wydaje się zdecydowanie bardziej przeszkadzać w ciekawym spędzaniu swojego wolnego czasu, niżeli pomagać. Jednak bardzo wielu uczniów traci wielką liczbę swojego czasu na bieżącą organizację tego co będą robić, przez co przeważnie zaczynają się miotać podczas pracy i tracą ogrom czasu podczas próby ogarnięcia całości. Wystarczy jednakże poświęcić 15 min każdego dnia na to, by zaplanować sobie w swoim plannerze dzień, spowoduje to, że z całą pewnością niczego nie zapomnimy i będziemy dokładnie od razu wiedzieć co mamy robić w danym momencie.

Użyteczność plannerów      

Nie każdy z nas o tym wie, niemniej jednak znacząca większość wielkich osób od dawna korzystała właśnie z tej metody. Można tu wymienić na przykład Immanuela Kanta, który (jak opowiada żart) miał tak bardzo dobrze rozplanowany swój dzień, że ludzie ustawiali zegarki zależnie od tego, kiedy wychodził do parku na spacer. Jednakże prawdą jest, że Kant miał szczegółowo zorganizowany dzień oraz zapisany dokładny jego przebieg w własnym dzienniczku, który był zwyczajnie jak planner. Używając tej techniki gospodarowania czasem, będziemy mogli być pewni, że obudzimy się ze zaliczonymi egzaminami a także znaczną ilością czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *