Składnikiem decydującym o kosztach strony jest forma.

Własna strona internetowa firmy to tego typu wizytówka, która potrafi rozejść się z niesamowitą prędkością. A jeśli rozchodzi się we właściwych kierunkach, może dotrzeć do bardzo dużej liczby potencjalnych klientów. I właśnie z tego powodu nie powinniśmy ignorować jej potencjału. Strona internetowa www pomoże nam wkroczyć w nowe obszary. Zapewnia znacznie więcej sposobności aniżeli tradycyjna reklama. Nie powinno nas dziwić, że coraz większa liczba spółek na nią się decyduje. No i wówczas stawiamy sobie pytanie, komu najlepiej zlecić wykonanie oraz ile kosztuje strona internetowa.

 

Cennik stron internetowych to zestawienie, które pokazuje, jak dużo czynników ma wpływ na to, jak dużo za stronę zapłacimy. Różnice i techniczne, oraz estetyczne powodują, iż koszty te balansują od trzech aż do parunastu tysięcy złotych. W związku z tym co tak naprawdę na nie wpływa? Po pierwsze, czynnikiem decydującym o cenie, jest sam wykonawca. Strony o podobnych parametrach mogą różnić się cenowo w zależności od tego, kto je tworzy. Jeśli jest to projektant pracujący na własny rachunek, to można spodziewać się niższej ceny. A jeśli to profesjonalne studio zajmujące się reklamą – wówczas kwota może okazać się znacznie większa.

 

Następnym czynnikiem, który decyduje o kosztach, jest rodzaj strony internetowej. Musimy wiedzieć, iż możemy wyróżnić aktualnie 2 główne typy witryn internetowych. Pierwszy to tzw. strona statyczna. Jej celem jest przedstawianie misji, ogólnej propozycji, czy danych kontaktowych. Zmian na takiej witrynie nie można wprowadzać samemu. Umieszczone na niej treści mają pełnić funkcje informacyjną. Drugi typ to z kolei strony internetowe oparte na tzw. CMS-ie. Ten system pozwala na ciągłeaktualizowanie informacji. Toteż ten typ strony ma charakter dynamiczny i doskonale sprawdza się tam, gdzie bardzo istotne jest aktualizowanie treści, żeby ludzie odwiedzający stronę zawsze byli dobrze poinformowani o sytuacji w firmie. Kolejnym składnikiem , który decyduje o cenie jest forma strony internetowej.

 

Forma może opierać się na szablonie i wtedy jest oczywiście dużo tańsza. A może być również wykonana wedle indywidualnego projektu i wtedy jest ona oczywiście znacznie droższa. Zestawiając ze sobą cechy stron internetowych, możemy utworzyć ich swoisty wykaz cen. I tak szablonowe strony statyczne wykonywane przez freelencerów to bardzo często cena około 2500. Jeśli jednak taką stronę statyczną wykonać ma profesjonalna firma, wówczas jej koszt wyniesie około 3500. W przypadku projektów indywidualnych to odpowiednio trzy i pół tysiąca oraz pięć tysięcy. Jeżeli jednakże chodzi o witryny oparte na CMS, to szablony stron internetowych oscylują w granicach 5.000-7.000 a projekty indywidualne nawet piętnastu tysięcy. I to w tym ostatnim przedziale znajduje się między innymi kwota sklepu online, który musi być dynamiczny. Jedynie wtedy nadąża on za licznymi zmianami w ofercie i umożliwia użytkownikom sprawne zakupy internetowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *