Stopień zanieczyszczenia filtra cząstek stałych uzależniony jest od wielu czynników.

Regeneracja filtra cząstek stałych to inaczej regeneracja DPF, który znajduje się w samochodzie. Ten filtr montowany jest w pojeździe w w układzie wydechowym silnika samochodu. Jego działania polegają na oczyszczaniu wydobywających się spalin samochodowych z obecnych w nich cząstek stałych, czyli m.in. niespalonego węgla. Owe cząstki stałe, jakie musi wyłapać ich filtr, osiadają na nim tym samym go zanieczyszczając.

Wraz z korzystaniem z samochodu ich ilość w filtrze gwałtownie podnosi się i zaczyna mocno go zapychać. Poziom zanieczyszczenia uzależniony jest od bardzo wielu czynników, wśród których jest możliwość wyliczyć między innymi stan techniczny naszego auta, styl jazdy, oraz jakość wlewanego paliwa. Niektóre pojazdy samochodowe posiadają filtr cząstek stałych, jaki sam się oczyszcza, jednakże nie wszystkie pojazdy. Z tego powodu, że koszt wymiany filtra cząstek stałych jest bardzo duży wykorzystuje się regeneracja dpf, czyli potocznie czyszczenie filtra. Jest mnóstwo technik czyszczenia filtra cząstek stałych. Jedną z wielu tych metod jest oczyszczanie go za pomocą ultradźwięków. Jest to skuteczny sposób, jednak trochę niebezpieczny zwracając uwagę na mogące powstać awarie.
Bezpieczniejszym znanym sposobem jest czyszczenie z wykorzystaniem hydrodynamicznego systemu czyszczenia filtrów cząstek stałych. Stosując ten sposób trzeba zdemontować filtr, a potem dać go do czyszczenia w urządzeniu specjalnie do tego przeznaczonym. Po zakończonym czyszczeniu filtr cząstek stałych montujemy do auta ponownie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *