Tego typu nadwozie możemy podzielić na trzy bryły.

W osobowych autach będziemy mogli sobie wybierać między rozmaitymi rodzajami nadwozia. Są nimi przykładowo: sedan, limuzyna, hatchback, kabriolet czy też kombi. Odróżniają się między sobą nie tylko całym wyglądem lecz również funkcjonalnością.
Nasza charakterystyka umożliwi rozróżniać wszelkie poszczególne modele pojazdów.
Sedan to rodzaj zamkniętego nadwozia samochodowego. Jego nadwozie dzielimy na 3 bryły: przedział bagażowy, silnikowy i pasażerski.
Limuzyna jest autem luksusowym. Tak samo jak marka sedan składa się też z 3 brył. Zazwyczaj jest większa od wspomnianego już sedana, w wyposażeniu limuzyny najczęściej znajduje się niewielkich rozmiarów telewizor czy także barek z napojami, a część przeznaczona dla pasażerów jest oddzielona od kierowcy szybą.
W pojazdach hatchback bardzo charakterystyczna jest duża tylna klapa bagażnika, która unosi się wraz z szybą. W tych właśnie autach częstokroć możemy składać drugi rząd siedzeń co zwiększa pojemność bagażnika samochodowego.
Model kabriolet to niewątpliwie nadwozie nie posiadające stałego dachu. Najczęściej dach w kabrioletach jest mięciutki, możemy go składać albo zwijać. Częstokroć występuje w wersji dwudrzwiowej.
Z kolei auto typu kombi ma wydłużoną część tylną nadwozia. Co gwarantuje dodatkową pojemność bagażnika. Jest to tzw.nadwozie dwubryłowe.
Za sprawą różnorodności jaką proponują nam poszczególne marki samochodowe, będziemy mogli dobrać rodzaj auta do naszych indywidualnych wymagań.

Więcej: limuzyna Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *