Taką jedną z dziedzin, prężnie rozwijającą się w powiecie płockim jest właśnie transport substancji niebezpiecznych.

Płock jest niewielkim miastem w cieniu najogromniejszej rafinerii na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Rafineria Orlen daje wiele możliwości świeżym przedsiębiorcom. Jedną z profesji, prężnie rozwijającą się w okręgu płockim jest transport substancji niebezpiecznych. Orlen zapewnia mnóstwo możliwości na przewóz różnych substancji na terenie całej Europy.

Jednakże, by otworzyć własną firmę która będzie się opierać przede wszystkim na transporcie trzeba spełnić dość dużo warunków. Dokument zawodowych kompetencji w transporcie jest kluczem do zarejestrowania swojej własnej działalności gospodarczej w tej dziedzinie. Licencja kompetencji domaga się od posiadacza nowo powstałej działalności gospodarczej wiedzy z takowych obrębów jak na przykład: prawo handlowe, cywilne, socjalne, zarządzanie pieniędzmi firmowymi.

Zwolnienie z teoretycznego testu może zagwarantować zaświadczenie II stopnia zawierający wyżej wymienione przedmioty. Obowiązkowo musimy też pamiętać o przyjęciu osoby, która ma ukończony kurs doradcy ADR lub ukończyć go samodzielnie. Kurs tego typu jest wymagany przy firmach, które zajmują się: dystrybucją, przewozem materiałów tak zwanych niebezpiecznych. Trzeba także wziąć pod uwagę, czy pracownik, którego chcemy nająć posiada aktualny kurs.

Tego typu kurs jest terminowy i należy go odnawiać co 5 lat. Należy mieć to na uwadze, by nie popełnić totalnej gafy. Firmy które tworzą się w cieniu tak wielkich firm posiadają większą szansę własnego rozwoju, niż firmy konkurencyjne z pozostałych miasteczek. Czasem warto zaryzykować i poświęcić własny czas a ponadto fundusze na kształcenie siebie i swojej działalności.

Autor: certyfikat kompetencji www.certyfikatkatowice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *