Bardzo wielu ludzi dotyczy kłopot z prawidłowym spaniem.

Sporej ilości osób tyczy się kłopot ze spaniem. Oprócz sytuacji, w których czynniki naturalne uniemożliwiają nam sen, ogromnie częstym tego skutkiem jest nie właściwy materac, zła poduszka. Na przestrzeni ostatnich lat kategorycznie zdrowszą alternatywą dla zwykłych poduszek, są ortopedyczne poduszki. Od paru lat na rynku można zakupić specjalne poduszki profilowane które noszą również nazwę poduszka medyczna, lub szwedzka.

Klasyczne poduszki czy to z puchu, półpuchu lub zwykłego pierza, na samym początku, w momencie gdy są dopiero co kupione sprawdzają się bardzo dobrze. Lecz niestety w czasie użytkowania tracą własną miękkość, ugniatając się tworzą w zasadzie taki “naleśnik”. Forma takiej poduszki na pewno nie jest zdrowa dla kręgosłupa. Ortopedyczne poduszki posiadają dokładnie wyprofilowany kształt, który świetnie odciąża przemęczone plecy, zapewniając nam uczucie prawdziwej ulgi i wypoczynku, przy równoczesnym dopasowaniu się do kształtu sylwetki. Co niektóre odmiany poduszek są nasączane pięknie pachnącymi olejkami aromatycznymi- coś dla ciała i coś dla ducha. Często, w momencie kiedy chcemy rano wstać z łóżka, wydaje się nam, że nie będziemy mogli dźwignąć głowy. Czujemy jak ogromny ból rozpiera nam naszą głowę. Okropnie boli nas szyja a także barki.

Częstokroć ból ciągnie się wzdłuż kręgosłupa, aż do nerek. Poprzez to warto zastanowić się na zmianą klasycznej poduszki na poduszkę, która jest specjalnie wyprofilowana. Chociaż cena tego typu poduszki nie jest niska, myślę, iż zdrowie każdego z nas natomiast jest najcenniejsze.

Autor: poduszki medyczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *