Enzymy te wyróżniają się umiejętnością rozpuszczania białek, z których zwłaszcza składa się martwy naskórek.

Od jakiegoś czasu możemy dostrzec o wiele większe dbanie o swój wygląd, w szczególności u kobiet. Dużo zabiegów upiększających można wykonać w swoim mieszkaniu jak również w gabinecie kosmetycznym. Jednym z tego typu zabiegów jest peeling enzymatyczny. Peeling też zalicza się do peelingów chemicznych i ma działanie powierzchowne. Ma na celu dokładnie oczyścić naszą skórę oraz pozbyć się martwego naskórka, w momencie kiedy zwykły peeling do buzi nie jest wystarczający. Poprzez to, iż w składzie zawiera enzymy roślinne – bromelanine (pozyskiwana przeważnie z ananasa i papai) i syntetyczne – keratoline, złuszcza naskórek po nałożeniu peelingu, bez potrzeby przeprowadzenia masażu buzi.

Enzymy tego typu charakteryzują się umiejętnością rozpuszczania białek, z których przede wszystkim składa się naskórek martwy. Peeling ten posiada też enzymy, które regenerują skórę twarzy i znacząco przyśpieszają proces powstawania nowych komórek. Przenika do skóry na około 40 milimetrów, zatem możemy sobie robić go w swoim domu. Stosowany, jako maska na skórę twarzy i pozostawiając na kilka bądź kilkanaście minut.

Ogromną zaletą peelingu enzymatycznego jest fakt, iż daje dużo lepsze efekty od peelingu mechanicznego a wystarczy go jedynie nałożyć i chwileczkę zostawić na skórze. Peeling ten nie ma drobinek ścierających, poprzez co w ogóle nie zagrażają nam podrażnienia mechaniczne. Tego typu peeling można stosować do każdego typu skóry. Mogą używać go także jednostki które mają cerę naczyniową oraz wrażliwą. Informacje które znajdują się na stronie https://skleptiande.pl/pelingi-eznymatyczne pozwalają nam sprawdzić, czy peeling ten będzie najlepszym rozwiązaniem dla naszego rodzaju cery.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *