Fizjoterapia może być niezwykle potrzebna.

Bardzo często nie mamy pojęcia o sygnałach, jakie daje nam nasze ciało i ignorujemy je. Lekceważenie na pozór małych urazów oraz dolegliwości może mieć negatywne konsekwencje. W niektórych przypadkach powinno się także korzystać z wsparcia fizjoterapeuty.

Fizjoterapeuta jest to osoba, która oprócz przeprowadzania rehabilitacji zajmuje się doborem odpowiednich ćwiczeń, terapii a także diagnozą. Rehabilitacja jest przeprowadzona poprzez fizjoterapeutę.

Po pomoc musimy zgłosić się przykładowo w przypadku bólu kręgosłupa. Najczęściej przyczyn szuka się w siedzącym trybie, ale nie bywa to jedynym powodem występowania bólu. Taki fizjoterapeuta przeprowadza wywiad z pacjentem, bada go, a następnie dobiera właściwą terapię.

Fizjoterapia może okazać się niezwykle potrzebna również w sytuacji dolegliwości dotyczących stawów. W tym przypadku przyczyn jest bardzo dużo i nie w każdej sytuacji spowodowane są one brakiem aktywności ruchowej. Osoby, które uprawiają bieganie często posiadają dolegliwości związane ze stawami kolan, a wizyta u terapeuty na pewno pomoże rozpoznać powody występowania tych dolegliwości oraz ograniczyć je.

Fizjoterapeuta pomaga również w momencie występowania różnorakich urazów ,które wynikają z nieodpowiedniego ułożenia stopy albo na przykład nadwyrężenia nadgarstków. Zazwyczaj bóle te są ignorowane przez nas, jednak powinniśmy zwrócić na nie uwagę, szczególnie, kiedy trwają bardzo długo. W takiej okoliczności lekarz pierwszego kontaktu zleci wykonanie RTG i z taką dokumentacją należy udać się do fizjoterapeuty.

Zobacz: rehabilitacja rybnik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *