Po odbytym treningu człowiek czuje się rześko.

Czy na pewno warto inwestować własny czas w uprawianie sportu? Oczywiście, że tak, dlatego też przemawia za tym ogrom rozmaitych argumentów.

Głównie powinno się zwrócić uwagę, że aktywność fizyczna w dużym stopniu poprawia naszą kondycję. Po ćwiczeniach człowiek czuje się rześko i posiada zdecydowanie więcej chęci do funkcjonowania. Prócz tego aktywność ruchowa pobudza do funkcjonowania oraz daje pozytywnego „kopa”. Istnieje ogrom rodzajów aktywności fizycznej, takich jak między innymi pływanie, jazda na rowerze czy pływanie. Znakomicie poprawia to wydolność i pozwala się dotlenić. Możemy oczywiście również uprawiać inne formy aktywności, jak na przykład grać w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę czy nogę.

Jak można zauważyć, aktywność fizyczna ma znakomity wpływ na ludzki organizm i faktycznie ciężko odkryć negatywne skutki uprawiania sportu. Jedynym argumentem jest możliwość pojawienia się kontuzji ciała, jak przykładowo naciągnięcie mięśni, skręcenie kostki, itp. Lecz każda osoba aktywna fizycznie ma o tym pojęcie a także absolutnie nie stanowi to dla niej najmniejszego problemu. Myślę że warto przytoczyć w tym momencie stare, choć bardzo mądre porzekadło, iż sport to zdrowie!

Źródło: http://badaniezdrowia.blox.pl/html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *