Używają je najczęściej kobiety aktywne ruchowo (uprawiające dyscypliny sportu).

Peptydy otrzymują jeszcze wyższą popularność. Wybierają je przede wszystkim jednostki aktywne fizycznie (uprawiające sport). Stają się również składnikiem sporej ilości środków, np. kremów jak również preparatów stosowanych zwłaszcza w medycynie estetycznej. Peptydy to białka posiadające różnego typu aminokwasy w ich łańcuchu chemicznym. W rozróżnieniu od rodzaju sekwencji tych aminokwasów peptydy umieją pełnić różnego typu działania.

Jest więc dużo rodzajów peptydów, a każdy z osobna znajdzie inne użycie. Dobrze selekcjonować oryginalne peptydy, co niekoniecznie oznacza że będą toż tanie peptydy.

Szereg korzyści zdrowotnych, jakie przynosi używanie peptydów:

1. opóźniają procesy zestarzenia się skóry, ponieważ pobudzają jej komórki w celu wytwarzania kolagenu; u osób po 35 wieku życia zawartość kolagenu zaczyna spadać – z wiekiem nie tylko produkcji nie ulega nowy kolagen, lecz także starzeniu ulegają włókna już istniejącego kolagenu; w konsekwencji peptydy:

* pomniejszaja widocznośc niedoskonałości;

* wygładzają cerę, polepszają ją i zwiększają stopień jej nawilżenia i natłuszczenia;

*zapobiegają przed negatywnym działaniem promieni słońca;

2. poprawiają porost włosów, przez co są gęstsze; polepszają i ich kondycję oraz je umacniają – włosy stają się mniej łamliwe;

3. pozytywnie wpływają na kondycję paznokci – redukują ich podatność na łamliwość i ograniczają rozdwajanie się;

4. umacniają mięśnie;

5. przyspieszają spalanie nadmiernego tłuszczu;

6. regenerują tkanki;

7. zmniejszają poziom stanów zapalnych.

Przy wyborze peptydów najlepiej kierować się przede wszystkim ich rodzajem i ukierunkowaniem – konkretne białka będą dobre przy bardzo różnorodnych problemach.

Zobacz: oryginalne peptydy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *